4 sposoby na oczyszczenie twarzy

Wprawdzie makijaż potrafi zdziałać cuda, ale zdecydowanie lepiej wygląda na zdrowej i zadbanej skórze. Warto więc kupić odpowiednie kosmetyki do twarzy. Powszechnie uważa się, że podstawą pielęgnacji jest nawilżanie. Prawdę jest jednak, że żaden krem nie zadziała, jeśli skóra nie zostanie odpowiednio umyta, czyli oczyszczona z resztek makijażu, sebum i kurzu.

Po co robić demakijaż? Jakie kosmetyki do twarzy wybrać?

Nasza twarz jest narażona na działanie czynników zewnętrznych i osadza się na niej wszystko to, z czym się stykamy. Kurz, spaliny, brud, bakterie, pozostałości jedzenia i sebum osadzają się na skórze. Wszystko to sprawia, że pory skóry się zapychają, co jest powodem powstawania zaskórników i innych zanieczyszczeń. W takich warunkach nawet najdroższe kosmetyki do twarzy jej nie nawilżą.

Kosmetyki do twarzy. Jak prawidło zmywać makijaż oczu?

Demakijaż powinien być delikatny, tak, by nie narażać zmęczonej dniem skóry. Zanim zaczniemy oczyszczać twarz, umyjmy ręce, co zapobiegnie przenoszeniu zanieczyszczeń z dłoni na skórę twarzy. Pierwszym etapem jest demakijaż oczu. Wybierzmy specjalny preparat. Jeśli używamy wodoodpornego tuszu, powinien być dwufazowy, z dodatkiem olejowej warstwy, która szybko i skutecznie usunie tusz czy cienie. Jeśli makijaż nie jest mocny, wystarczy śmietanka czy mleczko. Nasączony kosmetykiem płatek przykładamy na chwilę do zamkniętej powieki, a następnie delikatnie przesuwamy wacik od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Kolejnym krokiem jest delikatne, ale energiczne przesunięcie dłonią z góry do dołu, wzdłuż rzęs. W ten sposób zmywamy tusz i inne kosmetyki do twarzy.

Jak wykonać demakijaż? Jakie kosmetyki do twarzy wybrać?

Demakijaż twarzy można wykonywać różnymi kosmetyki, z użyciem wody, lub, w przypadku bardzo delikatnej i wrażliwej skóry, środkiem, którego nie trzeba zmywać wodą. Do wyboru mamy wiele rodzajów środków: mleczka, olejki, żele, płyny micelarne, pianki, a wybór zależy od typu cery. Popularne jest zmywanie twarzy specjalnie do tego przeznaczonymi olejami. Jeden z odpowiednio dobranych kosmetyków do twarzy tego typu nakładamy na twarz delikatnie wmasowując, a po chwili zmywamy zwilżoną wodą szmatką. Następnie używamy żelu do mycia twarzy, który do końca zmywa olejową warstwę. Taki demakijaż jest dobry dla każdego rodzaju cery. Do skóry tłustej i mieszanej wybierzmy lekką piankę lub żel, którą nakładamy, lekko wmasowując, na zwilżoną letnią wodą skórę, a następnie spłukujemy. Jeśli mamy skórę suchą i delikatną, zamiast żelu użyjmy pianki lub mleczka. Mleczko nakładamy na twarz płatkiem kosmetycznym, ostrożnie przecieramy twarz do czasu, aż płatek będzie czysty. Po zmyciu twarzy delikatnie wcieramy tonik, który przywróci prawidłowe pH skóry (5,5). Osoby o bardzo wrażliwej, skłonnej do uczuleń skórze mogą, zamiast mleczka i toniku, zastosować płyn micelarny, który skutecznie zmywa makijaż, ale nie podrażnia skóry. Tak oczyszczona skóra jest gotowa na dalszą pielęgnację i przyjęcie innych kosmetyków do twarzy.

Oczyszczanie twarzy to ważny element codziennej pielęgnacji. Prawidłowo i starannie wykonany demakijaż korzystnie wpływa na wygląd naszej skóry i pozwala zachować skórę w dobrym stanie. Ponadto, czysta skóra lepiej wchłania składniki odżywcze zawarte w kosmetykach do twarzy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *