Idealny strój na rolki

Rolki to idealny sprzęt dla osób aktywnych, a każdy może nauczyć się na nich jeździć. Ten, kto spróbuje jazdy, z pewnością się w niej zakocha i będzie chciał jeździć coraz lepiej. W jeździe na rolkach, poza zamiłowaniem, motywacją i odpowiednimi rolkami, ważny jest także ubiór, który musi być wygodny. Jak się ubrać na rolki?

Dlaczego warto jeździć na rolkach?

Na rolkach może jeździć każdy. Początki nauki mogą być wyczerpujące, ale z czasem dochodzi się do wielkiej wprawy. Wystarczy tylko znać podstawy, które pomogą wypracować swój styl jazdy. Rolki to świetny sposób na zgubienie zbędnych kilogramów i ukształtowanie sylwetki, a także miłe spędzenie czasu na wolnym powietrzu. Pamiętajmy, by jeździć po gładkich chodnikach i poboczach, gdzie powierzchnia jest gładka. Jeśli tam, gdzie jeździmy, może pojawić się samochód, zakładajmy elementy odblaskowe, by być dobrze widocznym dla kierowców.

Jak się ubrać na rolki?

W amerykańskich serialach młode i opalone dziewczyny jeżdżą na rolkach w strojach kąpielowych. Film jednak niewiele ma wspólnego z życiem i musimy wybrać bardziej stosowne ubranie. Strój na rolki powinien być wygodny. Najlepiej wybrać ubranie firmy, który zajmuje się produkcją odzieży sportowej. Tego typu odzież jest wykonana z materiałów, które przepuszczają powietrze i są bardzo wygodne. Dobrze zaprojektowane spodnie nie zjeżdżają z pośladków, gdy intensywnie się ruszamy, a koszulka na pewno nie będzie się podciągać i marszczyć. Topy i koszulki sportowe w żywych kolorach będą idealne na lato. Kiedy jest ciepło, wybierzmy krótkie spodenki, na przykład te, które są przeznaczone dla biegaczy. W chłodniejsze dni świetnym uzupełnieniem rolkarskiego wizerunku jest wygodna, sportowa bluza z kapturem. Nie może jednak być zbyt duża, by nie krępowała ruchów.

Wychodząc na rolki w słoneczny dzień, załóżmy okulary przeciwsłoneczne i czapkę z daszkiem.

Pamiętajmy o ochraniaczach

Rozpoczynając jazdę na rolkach, należy pamiętać o kasku i ochraniaczach. Podczas szybkiej jazdy, zwłaszcza na początku nauki, łatwo o upadki, więc musimy chronić głowę i kończyny. Kask należy kupić przed pierwszą przejażdżką. Zakładajmy go zawsze, gdyż chroni głowę przed urazami. Łokcie i kolana to miejsca dość strategiczne i ważne, zapewniają bowiem swobodę ruchów, więc również trzeba je szczególnie chronić. Załóżmy także rękawiczki, które ochronią przed urazami nadgarstków i obtarciami dłoni. Wybierzmy ochraniacze renomowanej firmy, które będę stabilne i wytrzymałe i stosunkowo lekkie.

Rolki to świetnym środek transportu w letnie dni oraz ciekawe forma aktywnego wypoczynku. Kupmy sprzęt, wybierzmy odpowiednie ubranie i trenujmy z radością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *