Jak wybrać emulsję do mycia twarzy?

Demakijaż i oczyszczanie twarzy to podstawa pielęgnacji. Jeśli chcemy mieć piękną i gładką skórę, musimy dokładnie ją myć. Wśród wielu kosmetyków do oczyszczania skóry twarzy (żele, płyny, mleczka) można znaleźć także emulsje, które wspaniale sprawdzą się u osób z delikatną skórą.

Jak właściwie oczyszczać twarz?

Z pewnością nie powinnyśmy myć twarzy zwykłym mydłem, gdyż ono bardzo wysusza skórę. Mydło zmienia pH skóry na zasadowe, a z cementu międzykomórkowego wymywa substancje tłuszczowe. Woda z kranu również nie jest najlepszym wyborem, szczególnie dla suchej skóry.  Jeśli nie wyobrażamy sobie mycia twarzy bez użycia wody, wybierzmy specjalne mydła w płynie lub żele, które mają obojętne pH i nie będą odtłuszczać skóry.

Demakijaż twarzy rozpoczynamy od zmycia makijażu oczu, następnie sięgnijmy po mleczko, którym oczyścimy twarz. Zwieńczeniem demakijażu jest użycie toniku. Osoby z tłustą cerą powinny wybrać specjalny żel, który odtłuści skórę, czyli zdejmie z niej część płaszcza lipidowego, ale nie naruszy głębszych warstw naskórka.

Dla kogo emulsja?

Emulsje kosmetyczne według definicji kosmetologów to heterogeniczne (niejednokrotne) układy składające się z dwóch niemieszających się faz-oleju i wody. Jedna z cieczy tworzy fazę ciągłą, w której rozproszona jest w postaci mikroskopijnych kuleczek druga faza zwana rozproszoną. Fazy nie rozpuszczają się w sobie i po wstrząśnięciu bardzo szybko ulegają rozdzieleniu. Emulsje są najlepszą formę kosmetyków, także specyfików do zmywania twarzy. Mydła alkaliczne, detergenty i powierzchniowo czynne środki myjące wraz z zanieczyszczaniami usuwają znajdujący się na powierzchni skóry wodno-lipidowy płaszcz tłuszczowy, który ma za zadanie chronić skórę przed szkodliwym działaniem drobnoustrojów, zewnętrznymi czynnikami środowiska, a także ograniczać utratę wody. Emulsje myjące są kosmetykami, które w najmniejszym stopniu usuwają ten płaszcz, więc są bardzo delikatne i mogą ich używać osoby z bardzo wrażliwą skórą.

Którą emulsję wybrać?

W aptekach znajdziemy emulsje przeznaczone do pielęgnacji nadwrażliwej i delikatnej skóry twarzy, które łagodnie oczyszczają i odświeżają skórę. Eliminują one konieczność użycia wody i mydła do codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Jeśli nakładamy na twarz trwały i kryjący podkład, warto użyć także płynu micelarnego, który wzmocni działanie emulsji. Kremowe emulsja do mycia twarzy zazwyczaj przeznaczone są do cery suchej i wrażliwej, ale mogą, a nawet powinny ich używać osoby, które przeszły kurację przeciwtrądzikową, a ich cera jest po prostu zmęczona i potrzebuje wzmocnienia. Emulsje zawierają kompleks składników nawilżających, olej z kiełków pszenicy, ekstrakt z kwiatów lipy szerokolistnej. Składniki działają zmiękczająco, zapewniają komfort czystości i świeżości, ale bez uczucia ściągniętej skóry. Pozostawiają na skórze lekki ochronny filtr, który nie zapycha porów, ale działa ochronnie. Po myciu cera jest nawilżona i w pełni gotowa na przyjęcie kremu.

Przemysł kosmetyczny oferuje tak wiele kosmetyków, że nawet właścicielki bardzo wrażliwej skóry znajdą odpowiedni kosmetyk i będą mogły cieszyć się piękną i zdrową cerą. Warunkiem jest dokładność i systematyczność w pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *